גישור משפחתי

גישור לגירושין

אני מכיר באופן אישי את תחושת הכישלון. אם מישהו היה אומר לי ש – 5 שנים אחרי שהתגרשתי אהיה בזוגיות; וכ – 10 שנים לאחר הגירושין אהיה אבא לשני בנים מקסימים נוספים, הייתי אומר לו שהוא חי בסרט ושאין לו מושג על מה הוא מדבר.

לי לקח שנתיים לשנות את הסיפור הפנימי שלי. כמגשר לזוגות שבאים אלי לתהליך גישור לגירושין חשוב לי לעזור להם לראות התחלה של אפשרות שכל התהליך הזה הוא אתגר והזדמנות לשינוי ולצמיחה.

על אף שמדובר בתהליך רצוף אתגרים, קשיים ושיחות קשות, אני מלווה זוגות לגירושין באנרגיה גבוהה ובתשוקה בלתי פוסקת מתוך מטרה להוציא אותם לדרך חדשה ולהיטיב כמה שיותר עם הילדים שלהם.

מדובר בתהליך מסודר ומאורגן שמייצר הקשבה לכולם ובעיקר לסיפור ולמאפיינים הייחודים של כל זוג ומשפחה.

ניתן לקיים תהליך גישור מקוון או לשלב בין פגישות ON LIFE לבין פגישות ON LINE  (באמצעות אפליקציית Zoom).

אחת המטרות המרכזיות של תהליך גישור בין בני זוג שהחליטו להיפרד, היא לעזור לזוג להגיע להסכם שיקבל תוקף של פסק דין בבית המשפט או בבית הדין הרבני ויחזיק לאורך זמן. ההסכם מסדיר את כל הנושאים שקשורים לפרידה בין בני הזוג, כגון: זמני השהות של הילדים, חלוקת רכוש, מזונות, הסדרי ממון וקביעת מנגנונים לקבלת החלטות גם לאחר סיום התהליך באופן פורמאלי.

הגישור הוא הליך מוכר יעיל וזול באופן משמעותי ביחס לחלופה של פנייה להליך משפטי ארוך וקשה בבית המשפט או בבית הדין הרבני.

גישור בסכסוכים משפחתיים אחרים

בנוסף על הגישור לגירושין אני מלווה גם בתהליכי גישור בסכסוכים משפחתיים אחרים. במשפחות נוצרים לא מעט פעמים סכסוכים שקורעים את המשפחה וגורמים לעיתים לנתק של שנים.

לדוגמא: סכסוכים הקשורים לירושה או צוואה של קרוב משפחה שנפטר, נחלות במושבים (בן ממשיך) וסכסוכים אישיים שנוצרים במרוצת השנים.

גישור מאפשר פתרון מהיר שמונע התדיינות קשות מבחינה רגשית בבית המשפט. גישור מאפשר לאתר פתרון לסכסוך מתוך הסכמות הדדיות ואפשרות אמיתית לפיוס עתידי.

תהליך הגישור הוא דיסקרטי וסודי והוא מתאים במיוחד לסכסוכים משפחתיים משום שהוא מאפשר לבני המשפחה להגיע ביניהם לפתרון מיטבי בדרך מכבדת שעוזרת לשמור, ולעיתים אף לשקם, מערכות יחסים בין בני המשפחה כולם.