5 אסטרטגיות שיכולות לעזור לכם להגיע להסכמות בכל קונפליקט או משא ומתן בצורה מהירה ויעילה יותר

מנהלים קונפליקטים בעבודה או בבית? 5 האסטרטגיות הבאות יכולות לעזור לכם להגיע להסכמות בכל קונפליקט או משא ומתן בצורה מהירה ויעילה יותר:

  1. "הצניעות של הספק" – חפשו פרספקטיבות ניטראליות והכירו בכך שהתפיסות שלכם לגבי הוגנות וצדק מוטות. נסו, אפילו לרגע אחד קטן, לראות את המצב מנקודת מבטו של הצד השני.
  2. איומים לא באמת מקדמים – הימנעו מהסלמת מתחים באמצעות איומים ופעולות מתגרות. בדרך כלל התגובה של הצד השני לאיומים תהיה החזרה באותה מטבע וזה לא מקדם את היעדים שלכם למשא ומתן (אלא אם כן היעד שלכם הוא עצירת המשא ומתן).
  3. שינוי תודעת "אנחנו מולם" – איך עושים את זה? על ידי זיהוי מטרות וצרכים משותפים.
  4. לחפש את הצרכים שמתחת לפני השטח – איך עושים את זה? שואלים שאלות פתוחות מתוך סקרנות אמיתית מתוך רצון לזהות מתחת לצרכים הגלויים (כסף, זמן ועוד) את הצרכים שהיעדר מענה להם מייצר דאגות עמוקות יותר אצל הצד השני. כתבתי על זה מדריך – איך לשאול שאלות נכונות שיקדמו את המשא ומתן שלכם?
  5. מה באמת חשוב לכם? – התמקדו בנושאים שהם באמת החשובים ביותר עבורכם ושימו בצד את כל מה שהוא לא העיקר עבורכם וניתן לוותר עליו.

הטיפים האלו, שמבוססים על מחקרים, יעזרו לכם לנהל סכסוכים בצורה שיתופית יעילה יותר. הם גם יעזרו לכם לבנות מערכות יחסים חזקות יותר בסביבה מקצועית ואישית כאחד.